Deri Mont, Kaban, Ceket, Palto, Tamiri ve Boyama İşlemi İtina İle Yapılmakta

18/01/2018
ile yusuf altunkaya

Deri montlarınızDeri montlarınız, ceketleriniz, kabanlarınız, paltolarınızın tamiri için ilk başta genel kontrolü yapılır, yırtık sökük ve yıpranmış yerleri tespit edilir ve gerekirse değişimi yapılarak tamiri yapılır, Daha sonrasında deri giysinizin astarı isteğinize bağlı olarak komple sökülerek yenisi ile değiştirilir, düğmesi, çıtçıtı, fermuarı, yakası, manşeti, vs özenle kontrol edilir, arızalı veya bozulmuş, yıpranmış olan parçalar yenisi ile değiştirilir.

Deri mont, kaban, ceket, paltonuzun tamiratı ve gerekli değişimleri yapıldıktan sonra derinin rengi ve dokusuna göre kaliteli insan vücuduna zarar vermeyecek özel deri boyası hazırlanarak boyama işlemine başlanır, deri mont boyama işlemi derinin tüm yüzeyini işleyecek şekilde el ile itina ile yapılır. Deri mont ürününüzün boyama işlemi bittikten sonra özel havalandırma odasında kurutulur, kurutma işlemi boyadan en iyi verimi alabilmek için derinin yapısına göre ortalama 4 - 5 saat sürmektedir. Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra deri ürününüzün her yerinin tamamen boyanıp boyanmadığı kontrol edilir, gerekli görüldüğü taktirde ince rötuşlar yapılır. Daha sonra deri ürününüzün cilt yapısına göre uygun cila kimyasalları hazırlanır, bu işlemin yapılma amacı derinin daha sonraki senelerde boyasının çıkmaması ve deri ürününüzün içerisine giymiş olduğunuz kıyafetlere renk vermemesi için yapılır. Cilalama işlemi itina ile yapılır ve cila, derinin bütün her yerini kapsayacak şekilde özen ile yapılır, bu işlem boyama ve cilalamadan en iyi verimi alabilmek için derinin cilt yapısına göre ortalama 2 saat sürmektedir. Kuruma işlemi bittikten sonra derinin tüm yüzeyinin bütünü ile cilalanıp cilalanmadığı kontrol edilir, gerekirse ince rötuşlar yapılır. Deri ceketinizin boyama ve cilalama işlemleri tamamen bittikten sonra eğer gerekirse astar değişimi yapılacaksa bu işlem yapılır. Daha sonra derinin özelliğine ve cilt yapısına uygun ısı ve buhar derecesi ile en başta kol kısımları, ek parçalar ve deri ürününüzün tamamı pres ütü ile ütülenir ve en son olarak askıya asılarak tamir ve boyama işlemi tamamlanmış olur.

Deri Mont Nasıl Boyanır?

18/01/2018
ile yusuf altunkaya

Deri ayakkabıdan deri çantaya, deri koltuktan deri cüzdana kadar pek çok ürünü günlük hayatımızda kullanıyoruz.

Uzun süre kullanılan deri ürünler zamanlar eskiyebilir. Bu durumda deri ürününüzü boyayarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Adım Adım Deri Mont Boyama

Deri eşyanızı boyamaz için deri boyası kullanmalısınız. Çok pahalı olmayan deri boyaları geniş bir renk seçeneğiyle sunulmaktadır.

Deri boyaları hazırlayıcı, parlatıcı ve diğer materyallerle birlikte satılır. Boyamaya başlamadan önce kullanım talimatını okuyun. Boyanızın işlem yapacağınız boyaya uygun olduğundan emin olun. Alkol bazlı boyalara daha sert, su bazlı boyalar ise esnek ve yumuşak yapıdadır.

Şişenin üzerindeki renk işlem yapacağınız deriyle bire bir aynı renkte olmayabilir. İstemediğiniz bir sonuçla karşılaşmamak ve sonucu görebilmek için küçük bir parçada deneme yapabilirsiniz.

Deriyi boyamaya başlamadan önce boyamak istemediğiniz kısımları bantlayarak koruyabilirsiniz. Ellerinizi boyadan korumak için de eldiven kullanın.

Boyama işlemini açık havada yapın. Boyalar zehirli gazlar içerebilir. Gazların etkisini azaltabilmek için açık havada uygulama yapmanızı öneririz.

İyi bir sonuç elde edebilmek için boyama işleminden önce deriyi temizlemeniz gerekir. Böylece boyanın deriye iyice nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz.

Deriyi nemlendirmek için bir spreyle su sıkın. Bu işlem boyanın deri tarafından kolayca emilmesini sağlar. Temizleyici ve hazırlayıcı kullanıyorsanız bu işlem gereklidir.

Bir boya fırçası yardımıyla ilk katı boyayın. İlk aşamada boyayı fazla kullanmayın. İşlemi doğru uyguladığınızdan emin olmak için kullanım talimatını okuyun. Bazı boyalar için fırça, bazıları için sünger, bazıları için de sprey kullanılır. Boya bittikten sonra süngerle deri üzerinde dairesel hareketler yapın. İlk katmanı soldan sağa, ikinci katmanı yukarıdan aşağıya, üçüncü katmanı is dairesel hareketlerle her yeri kaplayacak şekilde uygulayın.

Bazı boyalar deriye hızlıca nüfuz ederken bazılarında biraz daha zaman ihtiyacınız olur. İkinci kata geçmeden önce ilk katın kuruduğundan emin olmanız gerekir. İstenilen renge ulaşana kadar boyamaya devam edin.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boyadıktan sonra derinin kuruması için 24 saat bekleyin.

Boya üzerindeki pürüzleri yok etmek için temiz bir parlatma işlemi uygulayın.

Eskiyen deri eşyalarınızı bu yöntemi uygulayarak yenileyebilir ve uzun yıllar kullanamaya devam edebilirsiniz.

Deri Mont Sizçe Seçimi Nasıl Yapılır?

08/01/2018
ile yusuf altunkaya

Deri mont modası geçmeyen ve özellikle erkekler tarafından çok beğenilen kıyafetlerden biridir. Deri mont alırken kadın ya da erkek olsun onu uzun yıllar boyu saklamak isterler bu yüzden deri montun derisine ve işçiliğine dikkat etmek gerekir. Yüksek fiyat farkı olan deri montlar kuzu ya da dana derisinden yapılır ve bu yüzden alınacak deri montun bütçesini iyi yapmak gerekir. Deri ceket alınırken genelde iyi olan ve bilinen markaları almak gerekir çünkü piyasada sahte veya suni deriden yapılan deri montları bulmak mümkündür ve bunlar bolca üretilmektedir. Montu kıvırarak gerçek ya da yapay olduğunu anlamak mümkündür. Eğer deri mont kendine özgü has bir kokusu varsa o doğal deri cekettir. Ağır ve keskin bir kokusu olmaz ve rahatsız edici değildir.

Deri Mont Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Derisi yumuşak olmalı, kaygan olmalıdır. Astarı saten kumaştan ve kaliteli olmalıdır. Deri montun içi de deri takviyeli olmalıdır. Ön ve arkasında asgari sayıda parçalar olmalıdır. Deri montun işçiliği ve astarının kaliteli oluşu çok önemlidir. Bu konudan emin olunması gerekir. Deri mont alırken sahtesine ve gerçeğine dikkat edilmesi gerekir. Montu almadan önce deriyi kıvırırsanız gerçek mi sahte mi olduğunu anlayabilirsiniz. Sahte de çatlaklar oluşur fakat gerçeği olan hakiki deri yumuşaktır ve çatlaklar oluşmaz. Gerçek deri mont almak istiyorsanız satış yapan mağazalarda kalite belgesi bulunur. Deri ceketin kolları uzun olmamalı, bilek hizasında ve de beliniz hizasında bitmelidir.

Deri Mont Kombinleri Nasıl Yapılır?

Deri mont giyerken öncelikle çok kalın giysiler giyilmemelidir. Deri mont ve Jean pantolon hoş gözükse de daha farklı pantolonlar giymeye de özen gösterilmesi gerekir. Deri ceketler insan sağlığı için de çok önemlidir. Kış ayları sizi sıcak tutarken, son ve ilkbahar ayları terletmez. Deri montunuzun rengi eğer sadece bir adet ise mutlaka siyah renkte olmalıdır. Siyah bir deri ceketiniz varsa mutlaka diğer tercih etmeniz gereken ceket için kahverenginin tonları olmalıdır. Uzun yıllar giymek için mutlaka klasik renkte olmalıdır.

Deri Şıklığını Derimont ile Yakalayın

19/12/2017
ile yusuf altunkaya

Deri Şıklığını Derimont ile Yakalayın

Yolculuğuna deri ceket ve mont üretimiyle başlayan, sonra yelpazesini genişleterek deri mont modelleri, yelek ve ceket modelleriyle adından söz ettiren Derimont, sektörün fark yaratan markalarından biri. Derimont yelek, derinin her rengini ve desenini moda tutkunlarının beğenisine sunarken, bu yıl da topuklu ve düz Derimont ceket modellerinde pek çok seçenek var. Derimont yelek ise derinin cool havasını, zarif çizgilerle buluşturuyor. Derinin en şık en yalın halini müşterilerine sunan Derimont yelek hem klasik hem modern yapısıyla her kombinde tercih edilebilir. Derimont’un ceket modelleri sayesinde iş ve özel gün şıklığını yakalamak çok kolay. Derimont yelek çeşitleri, yelekler ya da stilettolar ile kombinleyeceğiniz her kıyafet, zarafetinizden ödün vermeyecek. Kadınların tutkularından biri de tabii ki çantalar. Hiçbir kadının reddedemeyeceği Derimont yelek modelleri arasında günlük kullanıma uygun pek çok sırt çantası var. Zımbalılardan zincirlilere kadar detaylarıyla da dikkat çekiyorlar. Her davette kullanabileceğiniz portföy ve clutchlar arasında ise parlaklar da var etnik desenliler de. Aksesuarların haricinde deri giysileriyle de alkış toplayan ünlü Türk markası Derimont, 1994’ten beri kaliteli deri malzemeleri ve ürünlerindeki zarif işçiliğini sürdürüyor. Dolayısıyla da kaliteli şıklık denince akla gelen ilk isimlerden. Bu nedenledir ki ünü Türkiye sınırlarını çoktan aşmış durumda. Derimont ürünleri derimont.gen.tr güvencesiyle sizleri bekliyor.

​İşimiz Deri Mont

10/12/2017
ile yusuf altunkaya

deri mont ile ilgili görsel sonucu

İşimiz Deri Mont

Giyim kuşamına özen gösteren bay ve bayanlara özel bir birinden zarif, şık, alımlı ve modern tasarımlara sahip pek çok deri mont üretimi yapan firmamız için müşteri memnuniyeti birinci önceliğimizdir. Gücümüzü müşterilerimizden aldığımızın farkındayız ve her zaman birinci kalite malzeme ve işçilik ile en iyiye sahip olmanızı hedefleyerek çizgimizden sapmadan bu alanda ilerlemeye dikkat ediyoruz. Tamamen yerli üretim olan ve yüzde yüz kuzu derisi veya dana derisinden imal edilen erkek deri yelek ve bayan deri mont çeşitlerimiz ile dikkatleri üzerinize çekmeyi başaracaksınız.

Kalite ve Güven

Günlük hayatta, iş yerinde veya özel bir davete giderken sizi tamamlayacak ve göz alıcı bir havaya sokacak zengin ürün yelpazemizden tarzınıza ve zevkinize uygun pek çok model bulabilirsiniz. Düğmeli veya fermuarlı tasarımlar arasından hangisini tercih ederseniz edin kazanan her zaman siz olacaksınız. Uzman ve profesyonel deri ustalarımızın marifetli ellerinde şekil alan deri mont ürünlerimiz ile karizmanız ön plana çıkacaktır. Aldığınız ürünü beğenmediğiniz takdirde sebepsiz geri iade etme hakkına sahipsiniz. Uygun fiyat ve yüksek kaliteye sahip erkek deri yelek ve deri mont için doğru yerdesiniz.


%100 Hakiki Deri üretimidir.

25/11/2017
ile yusuf altunkaya

- %100 Hakiki Deri üretimidir.

- Deri ürününüzü, tüm bedenlerde satın alabilirsiniz. Şayet bedeniniz o an itibarı ile stoklarımızda yok ise iletisim@derimont.gen.tr adresinden ulaşmanız halinde istediğiniz beden sizin için temin edilecektir.
- Ürün ile ilgili sorularınız için iletisim@derimont.gen.tr adresine mail atmanız halinde en kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
- Ürün için kargo bedeli www.derimont.gen.tr tarafından karşılanacaktır.
Deri doğal bir üründür. Nefes alır ve naturel bir esnekliğe sahiptir. Renk farklılığı, gözenek lekesi ve diken izi gibi derinin yüzeyindeki eşitsizlikler kalite hatası olmayıp aksine, ürünün doğallığını belgelemektedir.
Deri ürününüzü sağanak yağmur altında giymeyiniz! Hafif ıslandığı zaman ürünü oda sıcaklığında asarak kurumasını bekleyiniz. Islak ya da nemli deriyi kurutmak için ısı kullanırsanız, ürününüzün naturel yağını kurutabilirsiniz. Bu da giysinizin sert ve giyilmez bir hal almasına neden olacaktır.
Deri giysilerinizin formunun bozulmaması için deri ceketinizin ceplerini boşaltıp omuzları destekli geniş bir askıya asarak muhafaza ediniz.
Boyun bölgesinde fular kullanılması özellikle bu bölgede vücut yağından dolayı oluşabilecek lekelenmeleri engelleyecektir.
Deri giysinizin üzerindeki su bazlı lekeleri, ürünü kendisiyle sürterek temizleyiniz. Yağlı bazı lekeleri ise ellemeyiniz. Deri zaman içinde yağı emerek yok edecektir. Mürekkep lekeleri kesinlikle temizlenmez. Kirlenmiş ya da lekeli giysinizi sadece belgeli uzman temizleyicilere temizletin.
Deri ürününüzü direkt güneş ışığında bırakmayın, renginde solmaya neden olabilir.

Deri ürününüzü saz spreyi, kolonya ve parfüm gibi alkollü sıvılardan uzak tutunuz.

Genel soru ve cevaplar

15/11/2017
ile yusuf altunkaya

1. Ürün gerçek deri midir ?

Ürünlerimizin tamamı hakiki kuzu derisi olup kendi imalatımızdır. Gerçek kuzu derisinden başka hiç bir materyal kesinlikle kullanılmamaktadır.


2. Ürünlerin imalat yeri ve menşei neresidir ?

Ürünlerimizin tamamı İstanbul/Türkiye'de üretilmiştir. Ayrıca montlarda kullanılan diğer tüm malzemeler (fermuar, düğme, astar, kürk, etiket vs.. ) Türk malıdır.


3. Ürünleri sattığınız mağazanız var mı ?

Tüm ürünlerimizi Türkiye'nin dört bir yanına ve yurt dışına ithal ediyoruz. İstanbul'da ürünlerimizi sattığımız bir mağazamız vardır. İstanbul'da ikamet eden müşterilerimiz, sitemiz üzerinden siparişlerini verdikten sonra diledikleri zaman gelip mağazamızdan alışveriş yapabilir ve aynı zamanda kolayca iade ve değişim yapabilirler.


4. Aldığım ürünün bedeni uymadı. Ne yapacağım ?

Değerli müşterilerimiz bu konuda çok tecrübeli bir ekip olarak, öncelikle siparişin hemen ardından telefonla sizleri arayarak sipariş verdiğiniz mont için size en uygun bedeni bizler söylüyoruz ve siparişinizi bu iletişimin ardından gönderiyoruz. Bu güne kadar online yaptığımız yüzlerce satıştan sadece %10 gibi bir oranda değişim sağlamış bir firma olarak, aldığınız bedenin uymaması halinde bir kaç gün içerisinde size uygun beden ile değiştiriyoruz.


5. Ürün ne kadar sürede kargolanıyor ?

Değerli müşterilerimiz genellikle siparişleriniz max. 3 gün içerisinde orijinal ambalajında, faturası ve etiketi ile birlikte gönderilir. Ancak sipariş ettiğiniz ürünün hazırda olması durumunda eğer siparişinizi gün içerisinde saat 16:00'e kadar vermişseniz AYNI GÜN KARGO yapılır.


6. İptal, İade ve Değişimi Nasıl yapacağım ?

Değerli müşterilerimiz, Aldığınız ürünün iptalini yapmak için ürünün kargoya verilmemiş olması gerekiyor. Kargoya verilmemiş her ürünü kolayca iptal edebilirsiniz. İade ve değişim işlemleriniz için bizimle irtibata geçmeniz en sağlıklı sonucu almanızı sağlar. Tecrübe ile sabittir ki bu tarz durumlarda önceden bizimle irtibata geçmeniz bir çok sorunu anında çözüme kavuşturmuştur. İade ve değişim prosedürüne Teslimat Bilgileri bölümünden ulaşabilirsiniz.


7. Satın Aldığım Deri Mont ve Ceketler Garantili midir ? Garanti kapsamı nedir ?

Tüm deri giyim ürünlerimiz 2 yıl süre ile garantilidir. Ürünlerimizin herhangi bir sorunda garanti kapsamına girmesi için, ürünün kısa sürede derisinin aşınması, kendiliğinden sökülme, renk verme, yağ kusma, beneklenme, aşırı kokma gibi şikayetleri olması gerekmektedir. Bunun dışında kullanıcı hatası ile oluşabilecek her üründe bizler ücreti mukabilinde dikim, parça değiştirme, boyama ve bilimum tamiratı özenle ve dikkatle yapmaktayız.


8. Tamir, Onarım, Boya ve Bakım yapıyor musunuz ?

Bizden veya başka bir firmadan aldığınız ürünleri fark gözetmeksizin ücreti mukabilinde tamir ve boya yapabiliriz. Tek şartımız tamir edilecek veya boyanacak ürünün fotoğrafını bize önceden ulaştırmanız. Tamir ve boya ürünleri max. 7 gün içinde yapılıp gönderilir.


9. Toptan satışınız var mıdır ?

n11.com üzerinden toptan alışveriş yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hangi model ve renk olursa olsun minimum 10 adet olması koşulu ile toptan alım yapabilirsiniz.

Deri Mont Center

12/11/2017
ile yusuf altunkaya

Deri Mont Center

ERKEK DERİ MONT

Her dönem büyük ilgi gören ve herkesin beğenisini kazanmayı başarmış deri mont dört mevsim giyilebilme özelliğine sahip harika bir üründür. Deri mont alırken alacağımız yer ve ürün hakkında araştırma yapmamız kazançlı çıkmamız anlamına gelir. Aksi halde kandırılma ihtimalimiz yüksektir. Piyasada isim yapmış bilinen ve tanınan markalara ait ürün seçimi yapmaya özen göstermek verdiğiniz paraya ve aldığınız ürüne değecektir. Deri mont sektöründe her ürün ve modeli ile herkesi büyülemeyi başaran firmamız yüzde yüz yerli üretim ve yüzde yüz kuzu, dana derisi ürünler ile üretim yapan güvenilir bir işletme olarak bilinmektedir. Birinci sınıf işçilik ve birinci sınıf malzeme kullanarak imal edilen erkek deri yelek veya bayan deri mont ürünleri size farklı bir hava katacaktır.

Görünüşünüze Değer Katar

Dış görüntünüze anlam, değer ve şıklık katacak bir birinden seçkin ve popüler tasarımlar arasından beğendiğinizi bir tıkla hemen satın alın. Beğenmediğiniz veya bedeninize uygun gelmeyen ürünleri ücretsiz değişim hakkınız bulunmaktadır. Günlük hayatta sizi rahat ve konforlu hissettirecek bir yapıya sahip deri mont çeşitlerimiz ile kaliteyi ucuza alacaksınız.

Şıklığa Atılan İmza

04/11/2017
ile yusuf altunkaya

Şıklığa Atılan İmza

Her erkek veya bayan şık, alımlı ve göz alıcı görünmek ister. Bunun için dış görüntümüzde bize değer katacak kıyafet seçimi son derece önemlidir. Özellikle kış aylarında bizi sarmalayacak ve üşütmeyecek kaban, deri pardösü gibi kıyafetler yerine daha modern, kullanışlı, insanı yormayan ve dikkat çekici ürünler olan deri mont ile her zaman bir adım önde olmak sizin elinizde olan bir imkândır. Piyasada deri mont satışı yapan pek çok işletme vardır. Doğru yerden, güvenilir, kaliteli ve ucuza mont almak için firmanızı iyi seçmeniz ve araştırmanız gereklidir. Deri mont sektörde tanınan, İSO belgeye sahip, güvenilir yüzde yüz kuzu ve dana derilerinden üretim yapan prestijli bir işletme olarak sizlere hizmet vermektedir.


Kendini Özel Hissedenlerin Tercihi İstediğiniz renklerde ve istediğiniz ebatlara uygun olarak bir birinden farklı ve renkli modeller arasından beğendiğinizi seçerek hemen sahip olun. Günlük hayatta veya özel günlerde kullanmak için erkek deri yelek" modellerimiz ile her yerde dikkat çekecek ve beğeni toplayacak tasarımlarımızı incelemeden sakın deri mont veya erkek deri yelek almamanızı tavsiye ediyoruz.

Meraklısına Deri Montlar

08/10/2017
ile yusuf altunkaya

Deri kullanımın en yaygın olduğu yerlerden biri deri montlardır. Pek çok yerde karşımıza çıkan ürün özellikle kışlık giyim olarak montlarda kendini hissettirmektedir. Kullanım olarak hem şık hem de sağlıklı olanderi mont modelleri bu senede yepyeni trendlerle karşımıza çıkmakta ve göz alıcı bir şekilde satılmayı beklemektedir.

Asalet ve çekiciliğin sembolü olarak ta kullanılan deriler güçlü ve dinamik yapısıyla alıcılar üzerinde çekici bir etki bırakmaktadır.Kaliteli giyinmek isteyenlerin adresi olarak deriler en çok tercih edilen yerlerdir. Montun dışında ayakkabıda, çanta da, cüzdanda ve daha pek çok yerlerde deri kullanımına önem verilmektedir.

Deri kullanımın bu kadar yaygın olması deri sektörünü de hızlandırmaktadır ve piyasada pek çok deri üzerine ürün satılmaktadır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta hakiki deri ile suni deri ayırt edebilmektir. Görünüm olarak ilk etapta hakiki mi yoksa sunni deri mi olduğunu anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Bu açıdan deri kumaştan yapılmış bir ürün satın almak istiyorsanız mümkün olduğunca bildik ve güvenilir yerlerden almaya özen gösterin. Deri pahalı bir malzeme olduğu için hakiki deri adı altında sunni deri satmaya çalışan kişiler olabileceğini unutmayarak mağdur olmamak için güvenilir yerlerden alışveriş yapmaya özen gösterin. Deri mont almak isteyenler mağazalar yerine dericiden montlarını satın almaları daha doğru olacaktır. Dericilerde hakiki deri satılacağı için en uygun yerler burası olacaktır.

eTicaretif